Gazbeton Nedir?

Gazbeton modern dünyada inşaatların tercihi haline gelen hafif bir duvar örgü malzemesidir.
Yüksek performans gösteren Gazbeton modern dünyadaki büyük şehirlerin bir çoğunluğunda inşaatlarda tercih edilmektedir. Kullanımı giderek yaygınlaşan Gazbeton sayesinde bina duvar yükünden kurtularak hafifler ve deprem direnci artar. Ayrıca önemli bir yalıtım öğesi olan Gazbeton sayesinde binalara ısı yalıtımında önemli bir katkı sağlar. Bunun sebebi ise Gazbeton'un ısı iletkenliği en düşük ağır duvar malzemesi olmasıdır.
 
GAZBETON ÜRETİMİ
 
Hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi olan Gazbeton silis kumu, bağlayıcı olarak kullanılan çimento ve kireç ile birlikte suyla karıştırılarak üretilir. Bu karışıma gaz oluşmasına sebep olan alüminyum pastası ilave edildikten sonra ortaya çıkan hamur. Bu hamur çelik kalıplara dökülür ve milimetrik hassasiyetle istenilen boyutlarda kesilir ve sertleştirmek için buhar kürüne tabi tutulur.
 
GAZBETON KULLANIM ALANLARI
 
Hafif, gözenekli ve aynı zamanda yüksek basınca dayanıklı olan Gazbeton kolay bir şekilde işlenebildiği için istenilen tüm geometrik şekillere girebilmektedir. Isı yalıtım plakası ve asmolen blokları olarak tüm özel ve devlete ait binalarda güvenle kullanılmaktadır.
 
GAZBETON'UN İŞLEMESİ KOLAYDIR
 
Kesici araçlarla istenilen ölçüde kesilebilir ve düzgün duvar örülmesinde büyük kolaylıklar sağlar. Ayrıca işçilik zamanı ve maliyetinden tasarruf edilmesini sağlar.
 
GAZBETON SAĞLAM VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR
 
Gözenekleri kapalı bir yapıya sahip olduğu için daha az su ve rutubet emer.Basınca dayanıklıdır. İnorganik ve masif yapısı sayesinde daha uzun ömürlü ve sağlamdır. İklim ve çevre koşullarına karşı daha dirençlidir.
 
GAZBETON DAHA ÇABUK İNŞA EDİLİR
 
Gazbeton sayesinde inşaat işçiliği önemli bir miktarda azalır ve temiz bir duvar yapma şansını ortaya çıkarır.
 
ISI YALITIMI
 
Betondan 10 ve delikli tuğladan 3 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlayan Gazbeton ısıtma maliyetlerinde önemli bir tasarruf sağlar. Gözenekli yapısı sayesinde dışarıdaki soğuğun içeriye, içerdeki sıcaklığın dışarıya sızdırmasına engel olur. Aynı zamanda ısı yalıtımını sağlarken yapımında kullanılan maddelerden ötürü çevreye zarar vermez.
 
GAZBETON ATEŞE DAYANIKLIDIR
 
İnorganik yapısı sayesinde 1000-2000 dereceye kadar ateşe dayanıklıdır ve bu özelliği yangına dayanıklı, yanmaz yapıların oluşmasını sağlar.
 
GAZBETON YÜKSEK DAYANMA GÜCÜNE SAHİPTİR
 
Gazbeton'un yapımında Çimento ve Kireç kullanıldığı için dayanıklılığı fazladır.
 
GAZBETON'UN SES YALITIMI MÜKEMMELDİR
 
Isı yalıtımının yanında ses yalıtımında da oldukça etkilidir. Yapısından dolayı daha az ses geçirerek dışarıdaki sesleri dışarıda tutabilmektedir.
 
GAZBETON HAFİFTİR VE DEPREME DAYANIKLIDIR
 
Hafif olduğu için depreme daha dayanıklıdır. Ayrıca binanın taşıma sistemlerine daha az yük bindirmesi sayesinde deprem anında binanın korunmasını sağlar.

DİĞER HABERLER

Dış Cephe Boya ÇeşitleriMar 4, 2019

Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, son kat dış cephe boyasıdır.
Devamı

Isı Yalıtım SistemleriŞub 20, 2019

Binalarda kışın ısı kayıplarını yazın ise ısı kazançlarını önlemek için binanın dış veya iç kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.
Devamı

Asma Tavan AvantajlarıŞub 14, 2019

Günümüzde sağlık ve hijyen şartlarında ağırlaşmalar olurken binalardan bu konulara tam uyum sağlamaları beklenmektedir
Devamı

BİZE ULAŞIN

Gönder