Asma Tavan Avantajları

Günümüzde sağlık ve hijyen şartlarında ağırlaşmalar olurken binalardan bu konulara tam uyum sağlamaları beklenmektedir
1.Hijyen: Günümüzde sağlık ve hijyen şartlarında ağırlaşmalar olurken binalardan bu konulara tam uyum sağlamaları beklenmektedir. Bu şartlara verilen değer artarken aynı zamanda gelişen asma tavan sistemleri kullanılarak binaların üzerinde artan hijyen şartlarını yerine getirmesi kolaylaşmaktadır.
 
2. Darbeye Dayanıklılık: Dayanıklı bir yapıya sahip olan asma tavan sistemleri kullanılarak binaların hassas bölümleri güvenlik altına alınabilmektedir.
 
3. Neme Dayanıklılık: asma tavanlar binaların içinde yatay bir bölge oluşmasını sağladığı için oda ile tavan arasında bir boşluk oluşturur ve bu sayede neme karşı koruma sağlar.
 
4. Ulaşım Tesisata ulaşmayı kolaylaştıran asma tavanlar sayesinde istenilen önemli bölgeye yerleştiren revizyon müdahale kapakları vasıtasıyla istenilen noktaya kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.
 
5. Tasarım: Yapılarda binaya çok önemli bir tasarım katan asma tavanlar kullanılarak binanın dekorasyonunda önemli bir avantaj elde edilmektedir.
 
6. Akustik Gürültü Önleme: Ses yalıtımda önemli bir unsur olan asma tavanlar vasıtasıyla oda içindeki sesin yankılanması önlenir ve bu sayede odadaki akustik gürültü azaltılmış olur.
 
7. Ses Yalıtımı: Asma tavan sistemleri kullanarak ses yalıtım oranları yüksek ürünler kullanıldığı zaman oda içerisinde önemli bir ses yalıtım işlevi görmektedir. Bu sayede tavana çarpan ses belirli oranda absorbe edilir ve sesin geri yansıması engellenmiş olur.

DİĞER HABERLER

Dış Cephe Boya ÇeşitleriMar 4, 2019

Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, son kat dış cephe boyasıdır.
Devamı

Gazbeton Nedir?Şub 26, 2019

Gazbeton modern dünyada inşaatların tercihi haline gelen hafif bir duvar örgü malzemesidir.
Devamı

Isı Yalıtım SistemleriŞub 20, 2019

Binalarda kışın ısı kayıplarını yazın ise ısı kazançlarını önlemek için binanın dış veya iç kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.
Devamı

BİZE ULAŞIN

Gönder